Staje się coraz bardziej jasne, że Ethereum wyłoniło się jako zwycięzca w wojnie o alternatywne warstwy pierwsze (L1). Jednak Ethereum samo boryka się z ograniczeniami skalowalności, które utrudniają masową adopcję swojej sieci. Pierwotnie zaprojektowane jako monolityczne blockchain, gdzie wszystko musi być wykonane na jednej warstwie, jego użycie w większej skali ujawniło, że monolityczne blockchains nie mogą skutecznie osiągnąć jednocześnie decentralizacji, bezpieczeństwa i skalowalności.
Dlatego Ethereum teraz przesuwa się w kierunku “rollup-centric” podejścia. W tym podejściu Ethereum jest traktowane jako warstwa rozliczeniowa, podczas gdy wykonanie transakcji odbywa się wyłącznie na L2 (warstwa 2). Ta przejście pozwala Ethereum przenieść się z monolitycznej logiki na modułową.
Zakładając, że Ethereum wyłoniło się jako zwycięzca w wojnie o alternatywne warstwy pierwsze (L1) i że nowym obszarem skupienia jest L2, konieczne jest zadać sobie pytanie:
Które rozwiązanie L2 wydaje się najbardziej obiecujące, dlaczego i jaki jest jego ekosystem?
Już niedługo, od 19 do 21 kwietnia, Warszawa stanie się epicentrum niezwykłego wydarzenia, które połączy…
Restaking, czyli proces ponownego wykorzystania zablokowanych tokenów w celu zabezpieczenia innych projektów, stał się tematem…
Jako obywatele globu, na co zwracamy największą uwagę? Na planetę? Inkluzję? Miejsce, w którym żyjemy?…
AltLayer, jedna z obiecujących platform w świecie kryptowalut, właśnie ogłosiła szczegóły związane z planowanym wprowadzeniem…
Wraz z nadejściem nowego roku, spodziewamy się wielu zmian i wydarzeń na rynku kryptowalut. Poniżej…
W ubiegłym roku próbowaliśmy przewidzieć, co wydarzy się w 2023 roku. Podobnie jak można było…