Cathie Wood ARK Investments

Duży sukces Coinbase. ARK Investment kupuje akcje COIN.

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Dzień 14 kwietnia 2021 roku z perspektywy czasu będzie dniem pamiętnym. To właśnie wtedy  kryptowaluty spotkały się z tradycyjnymi rynkami inwestycyjnymi.

Jedna z największych giełd kryptowalutowych Coinbase zadebiutowała na tradycyjnej giełdzie papierów wartościowych Nasdaq.

Debiut Coinbase (symbol COIN) był bardzo udany i mimo wysokiej początkowej wyceny wartość akcji  Coinbase wzrosła w ciągu 1 dnia notowań aż o 31%. W szczytowym momencie akcje Coinbase rosły nawet ponad 70%!

Tak mocny debiut Coinbase na giełdzie pokazuje, że wśród inwestorów wciąż jest sporo wiary w duże wzrosty bitcoina. Giełda Coinbase większość zysków czerpie z prowizji pobieranych przy zakupie i sprzedaży bitcoina a obecna kryptowalutowa hossa sprzyja zawieraniu wielu transakcji.

Innowacyjny ARK Cathie Wood inwestuje w Coinbase

Trzy fundusze należące do zarządzania inwestycjami w ARK Cathie Wood w 1 dniu notowań kupił około 246 milionów dolarów wartości Coinbase (NASDAQ: COIN) w dniu debiutu NASDAQ Exchange.

Zgodnie z codziennym podsumowaniem handlu firmy ARK Innovation ETF, ARK Fintech Innovation ETF i Ark Next Generation Internet ETF kupił połączone 749,205 akcji wiodącej giełdy kryptowalutowej za łącznie 246 mln USD.

Coinbase otworzył się w środę po południu po cenie 381 USD, maksymalnie osiągnął 428,94 USD aby zamknąć się na 328,05 USD, nadal o 31% w ciągu swojej ceny punktu odniesienia 250 USD.

Fundusz ARK skupia się na perspektywicznych innowacyjnych firmach ze świata technologii i finansów. Flagowy Fundusz Innowacji Ark ma udział w dużych firmach USA, w tym Telsa, Kwadrat, Crispr, Shopify, Zoom i innych.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *