Tom Brady i Gisele Bündchen gwiazdami kampanii giełdy kryptowalut FTX

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Siedmiokrotny zwycięzca Super Bowl i jego żona-supermodelka wystąpią w nowej reklamie giełdy kryptowalut FTX. Firma planuje zainwestować w całą kampanię marketingową 20 milionów dolarów!

FTX. You in? (pol: FTX? Wchodzisz w to?) – to nowe hasło reklamowe popularnej giełdy kryptowalut FTX. Kampania oficjalnie rozpocznie się w czwartek podczas meczu inauguracyjnego sezonu NFL pomiędzy Tampa Bay Buccaneers i Dallas Cowboys. Specjalny spot będzie emitowany także w październiku podczas transmisji spotkań rozgrywek futbolu amerykańskiego. Warto dodać, że Brady ma pochodzenie irlandzkie i polskie.

Wchodzisz w to z FTX?

Sama reklama jest całkiem zabawna. Zwłaszcza dla tych odbiorców, którzy interesują się ligą NFL. Najpierw Brady rozmawia z żoną, która pyta, czy wchodzi w to. Następnie futbolista dzwoni do swoich znajomych i zadaje to samo pytanie. Jedni są w pracy, drudzy wyprowadzają właśnie psy a jeszcze inni przeprowadzają operację. Ale wszyscy zgodnie odpowiadają I’m in! (Wchodzę w to!). Oczywiście na początku nie wiadomo o co chodzi, ale później wszystko się wyjaśnia. Brady jednemu z kibiców przeciwnej drużyny, New England Patroits, oznajmia: Wchodzę w świat kryptowalut z FTX. A Ty?. Okazuje się, że znajomy wie już wszystko o tej popularnej giełdzie kryptowalut, na której kupisz bitcoin i inne waluty cyfrowe.

Gwiazdy kupują Bitcoin

Brady i Bündchen ogłosili współpracę z FTX w czerwcu. Co więcej, oboje kupili udziały w spółce z siedzibą w Hong Kongu. Zawodnik powiedział wtedy:

To niesamowicie ekscytujący czas w świecie kryptowalut, a Sam (Bankman-Fried, dyrektor generalny giełdy) i świetny zespół FTX wciąż otwierają mi oczy na nieskończone możliwości rynku blockchain.

Oprócz tej pary, w reklamach kryptowalut pojawiło się ostatnio kilku innych celebrytów. W lipcu wielokrotnie nagradzany reżyser Spike Lee zrealizował reklamę dla operatora bitomatów Bitcoin – Coin Cloud. W czerwcu aktor i inwestor Bitcoin, Neil Patrick Harris, pojawił się w spocie innego operatora takich maszyn, Coinflip. W tym momencie przypominam, że bitomaty są dostępne także w Polsce.

Z kolei w sierpniu artystka hip-hopowa Megan Thee Stallion opublikowała film edukacyjny zatytułowany Bitcoin for Hotties, który został stworzony w ramach współpracy z Jackiem Dorseyem (współzałożyciela Twittera) i jego aplikacją Cash App, która pozwala m.in. na sprzedaż i zakup Bitcoina.

Każdy może kupić Bitcoin

Zamysł reklamy jest taki, by pokazać, że kryptowaluty są naprawdę dostępne dla każdego. Że inwestowanie i kupowanie BTC nie jest zarezerwowane tylko dla doświadczonych tradereów, ale także dla zwykłego Kowalskiego. Tak samo, jak czerpanie zysków i korzyści z posługiwania się technologią blockchain, choćby przez tworzenie, kupowanie i sprzedaż tokenów NFT. A że jest ona coraz bardziej dostępna w życiu codziennym niech świadczy fakt, że Bitcoin stał się oficjalną walutą Salwadoru!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *