Unibright (UBT)

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Unibright to blockchain dla biznesu. Został stworzony z misją połączenia sieci inteligentnych kontraktów typu open-source i tradycyjnych firm. Projekt promowany jest jako ujednolicone ramy integracji biznesowej opartej na blockchain. Unibright zasilany jest tokenem UBT.

Unibright tworzy zespół specjalistów, architektów, programistów i konsultantów blockchain z ponad 20-letnim doświadczeniem w procesach biznesowych i integracji. Oto kilka informacji o tej platformie, które zdecydowanie powinieneś poznać.

Kup Unibright na Bittrex

Co to jest Unibright?

Twórcy Unibright kierują użyteczność swojej kryptowaluty do firm.

Taka charakterystyka Unibright oznacza, że firmy nie potrzebują żadnego know-how dotyczącego blockchain czy inteligentnych kontraktów. Co więcej, nie muszą znać się na kodowaniu, aby zacząć korzystać z technologii blockchain i kryptowalut. Jedyne, co muszą zrobić, to wybrać swój przypadek użycia i ustanowić niestandardowy przepływ pracy Unibright. W rezultacie mogą używać platformy do tworzenia pomostu między istniejącymi systemami, takimi jak ERP, a nowym blockchainem.

Co więcej, Unibright zadbało również o włączenie szeregu przypadków użycia znanych w biznesie bezpośrednio do systemu. Należą do nich takie kwestie jak fakturowanie, monitorowanie procesu wysyłki, cykl życia aktywów, zatwierdzenia wielostronne i wiele innych.

Co wyróżnia Unibright?

Unibright Framework to platforma niskokodowa do modelowania biznesowego i integracji. Wdraża również DeFi i tokenizację stosując własne rozwiązanie Unibright Freequity. Dzięki tej usłudze oferuje definicję i emisję tokenów, usługi powiernicze, wymianę i płynność, integrację, derywatywy (instrumenty pochodne) i portfele.

System, który nie wymaga kodowania sprawia, że intelignentne kontrakty można generować, wdrażać, a nawet aktualizować całkowicie automatycznie w różnych blockchainach. Unibright współpracuje zatem z wizualnymi szablonami przypadków użycia i może samoczynnie integrować systemy IT z łańcuchem bloków.

Unibright i token UBT

Jak wspomniałem, natywnym tokenem Unibright jest UBT. Jest on niezbędny do korzystania z platformy. Użytkownicy deponują na niej liczbę tokenów UBT wymaganą do ich użycia.

Aby określić, jaka ilość tokenów jest potrzebna, aby zyskać dostęp do Unibright, użytkownicy mogą skorzystać ze specjalnego kalkulatora. Narzędzie pokaże, ile tokenów potrzebują na 30 dni użytkowania Unibright.

Te 30 dni jest kluczowym elementem modelu tokena UBT. Cały system został tak skonstruowany, że początkowy depozyt użytkownika musi być wystarczająco duży, aby pokryć minimum miesiąc korzystania z platformy. Dzięki temu później może on skorzystać z Rebuy Contract. Klient może odkupić tokeny UBT, których używał w ciągu 30 dni od Unibright, aby nadal korzystać z integracji z blockchainem. Cena odkupu zawsze ustalona jest na umowie Rebuy, ale standardowo wynosi ona 0,14 USD za UBT.

Baseledger to flagowy produkt Unibright.

Taka cena za jeden token może wydawać się śmiesznie niska, ale często tyle mniej więcej kosztują rozwiązania dla przedsiębiorstw. W praktyce początkowy zakup i depozyt będą prawdopodobnie stanowiły najdroższą część tego procesu. I ma to sens, ponieważ początkowa wpłata jest kosztem indywidualnej konfiguracji Unibright. Cena jednego UBT sprawia, że kontrakty Rebuy są bardzo opłacalne.

Gdy tokeny UBT zostaną zdeponowane na platformie Unibright (w tym te wykupione), nie można ich już wycofać. Po zawarciu kontraktu Rebuy zostają one zablokowane w inteligentnym kontrakcie, który obowiązuje przez cały okres trwania umowy.

Dobrą informacją dla inwestorów jest to, że każdy kolejny użytkownik Unibright usuwa z wolnego rynku kolejne tokeny UBT. Takie rozwiązanie powinno pomóc w utrzymaniu korzystnego kursu UBT w przyszłości, gdyż zwiększony popyt doprowadzi do spadku podaży.

A co się dzieje, kiedy umowa się zakończy? Wtedy użytkownik musi zdeponować więcej tokenów zakupionych z innych źródeł. Podpisuje nową umowę, a następnie te tokeny blokowane są na platformie. Oznacza to, że trzeba kupić UBT za każdym razem, gdy wygaśnie umowa Rebuy.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o Unibright to polecam niezwykle ciekawą rozmowę Phila Koniecznego z Maciejem Ziomkiem. Maciej pracuje dla Unibright i zna zespół tej kryptowaluty od środka.

Jaki jest kurs tokenu UBT?

Połowa września 2021 – kurs UBT to 11,63 zł (2,96 USD; 0.000067 BTC i 0.000958 ETH). W obiegu znajduje się 149 999 999 tokenów z całkowitej podaży 150 000 000.

Wykres kursu Unibright

1 stycznia 2020 roku kurs UBT wynosił 0,01771064 zł. Najwyższy kurs UBT zaliczył 1 sierpnia 2021 roku, a było to 16,57 zł. Czyli wzrost o 93459.58%. Nasza klasyczna kalkulacja pokazuje, że kupione przez nas UBT za 100 zł na początku 2020 roku w sierpniu 2021 roku byłyby warte 93459 zł! Robi wrażenie nawet na tych, którzy kupili Bitcoin za 5 USD 😉

Jak kupić token UBT?

Aby pozyskać tokeny UBT, użytkownicy muszą kupić je na wolnym rynku. Jest to bardzo proste, a dodatkowo Unibright oferuje pomoc, jeśli użytkownicy potrzebują jej przy zakupie za pośrednictwem giełdy.

Jedną z najprostszych metod zakupu UBT jest Bittrex. W tym przypadku pomoc ludzi od Unibright niemal na pewno będzie zbędna, poza tym zawsze jest też support giełdy 🙂

Tokeny Unibright kupisz także m.in. na giełdzie Coinbase.

Kto stoi za Unibright?

Unibright i jego zespół ma siedzibę w Niemczech. Projektem kieruje jego założyciel, czyli Marten Jung. Zanim utworzył Unibright, przez dwa lata był również prezesem spółki-matki SPO Consulting. Z kolei SPO działa na rynku już od ponad 20 lat, koncentrując swoją ofertę na integracji biznesowej.

Współzałożycielem i CTO Unibright jest Setfan Schmidt. Pełni również funkcję szefa architektury oprogramowania. Za to głównym inżynierem frontendu platformy jest Ingo Sterzinger, który do Unibright wniósł ponad 10-letnie doświadczenie w branży. Poza nimi w zespole są ludzie odnoszący sukcesy w zarządzaniu bazami danych, inżynierii czy informatyce.

Do tego Unibright ma również bardzo wykfalifikowanych i kompetentnych doradców. Cała grupa zapewnia projektowi bogate doświadczenie i wiedzę w zakresie blockchain. Wśród nich jest m.in. YouTuber i założyciel DataDash Nicolas Merten, byli audytorzy PwC, programiści z Ambisafe czy Iconiqlab, a także inwestorzy venture capital.

Zespół Unibright dba również o współpracę z największymi podmiotami. Wśród partnerów firmy są m.in. SAP, Microsoft czy Tolar. A razem z Deutsche Bahn stworzyli tokenizowany ekosystem dla transportu publicznego. Ponadto spółka macierzysta SPO Consulting utrzymuje relacje biznesowe z takimi firmami, jak Lufthansa, Unilever czy Samsung.

Taki zestaw partnerów wskazuje na bardzo mocną pozycję Unibright na rynku blockchain.

Czy warto kupić UBT?

Projekt Unibright ma na celu przebicie krytycznej bariery w adopcji blockchain: sprawić, aby była prosta w użyciu dla firm. Ich właściciele wiedzą, że potrzebują nowej technologii ze względu na potencjał w zwiększeniu produktywności, wydajności i ewentualne oszczędności, ale niechętnie przyjmują blockchain, gdyż wymaga to sporych nakładów i tworzenia nowych zespołów. Unibright jest rozwiązaniem na te obawy.

Oczywiście, każdy, kto rozwiąże problem integracji łańcucha bloków z B2B, może dużo zyskać. W rezultacie konkurencja w tej przestrzeni jest już całkiem zacięta. Obok Unibright mamy też Aergo, iExec RLC czy Algorand.

Ale to Unibrght wydaje się być liderem, który ma największe możliwości. Widać tu niemiecki porządek oraz jasno sprecyzowane cele i plan rozwoju. Może zespół nie wywodzi się z branży blockchain, ale za to otoczył się najlepszymi doradcami, tworząc silny kolektyw, potrafiący patrzeć na projekt z różnych perspektyw.

Zamiast super oryginalnego i głośnego marketingu skupiają się na współpracy B2B, co czyni ich bardziej wiarygodnymi. Na stronie Unibright znajdziesz biznesowe przypadki użycia oraz kilka scenariuszy, które platforma wykorzystuje do zwiększania wydajności przedsiębiorstw.

Większe i mniejsze firmy mimo wszystko coraz chętniej sięgają po technologię blockchain. Nawet, jeśli muszą wyjść ze swojej strefy komfortu. Mądrzy przedsiębiorcy zdają sobie sprawę, że nie mogą przegapić tego momentu. Gdy ta adaptacja będzie rosła i osiągnie powszechny poziom biznesowy, Unibright będzie w doskonałej pozycji, by to wykorzystać. A przemyślane zastosowanie tokenu UBT sprawia, że ma on ogromny potencjał, by wraz z rozwojem platformy zyskiwać na wartości. Zresztą już nie raz to pokazał.

Sam całkiem niedawno kupiłem UBT w sporej (jak na mnie oczywiście) ilości. Nie spodziewam się jednak szybkich zysków, choć i one nie są wykluczone. Zasoby UBT traktuje jako długoterminową inwestycję. Wydaje mi się, że tak należy patrzeć na Unibright. Jeśli ktoś ma środki, które jest w stanie zamrozić na dłuższy czas, to z całą pewnością UBT jest warty rozważenia. Kiedyś może osiągnąć naprawdę dużą wartość.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *