Upgrade Ethereum, raport a16z i nowości na Uniswap

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Ethereum wreszcie przeszedł bardzo oczekiwany upgrade o nazwie Shapella na główną sieć. W ramach tego upgrade’u pojawi się wiele nowych funkcjonalności i usprawnień, w tym możliwość wypłaty ETH. Oznacza to także ukończenie tzw. Proof-of-Stake loop, co pozwoli na wprowadzenie kolejnych istotnych upgrade’ów w mniej intensywnym tempie. Według Freddy’ego Zwanzgera, Ethereum ecosystem lead w Blockdaemon, oczekuje się, że Shapella przyciągnie więcej inwestorów instytucjonalnych do Ethereum, którzy będą zainteresowani stakingiem ETH.

W międzyczasie a16z opublikowało swój raport State of Crypto, którego skłonność do pochwały web3 spotkała się z krytyką w niektórych kręgach społeczności krypto. Cap ☯︎ thecap.eth przygotował krótkie podsumowanie raportu, natomiast Molly White, twórczyni Web3 Is Going Great, przeanalizowała go z pewnym zdrowym dystansem i zwróciła uwagę na niektóre jego niespójności.

W końcu, Uniswap wydostał się z Apple Jail i wrócił do App Store z nową aplikacją, która umożliwia przeglądanie interfejsu użytkownika na żywo i wykonywanie transakcji z portfela za pośrednictwem smartfona.

W kryptowalutach dzieje się wiele i ciężko jest nadążać za wszystkimi nowościami. Na pewno będziemy śledzić kolejne kroki Ethereum i zobaczymy, jakie nowe innowacje wprowadzą do ekosystemu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *