Anthony Scaramucci wierzy w BitcoinAnthony Scaramucci. Autor zdjęcia Jdarsie11, licencja CC BY-SA 4.0. Modyfikacja: dodane logo bitcoin.

Współpracownik Donalda Trumpa: Bitcoin przechowuje wartość!

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Zarządzający funduszami hedgingowymi Anthony Scaramucci twierdzi, że więcej firm powinno zacząć gromadzić bitcoiny. Kryptowaluta jest bowiem świetnym zabezpieczeniem przed nadchodzącą inflacją.

Anthony Scaramucci to założyciel SkyBridge Capital – globalnej firmy inwestycyjnej z siedzibą w Nowym Jorku. Ostatnio wypowiedział się na temat rynku kryptowalut i zakupu bitcoina.

Odpowiedzialny dyrektor finansowy, czyli odpowiedzialny skarbnik, będzie musiał pomyśleć o innych aktywach, które mógłby przechowywać jako potencjalny magazyn wartości dla swoich firm. Takim aktywem jest bitcoin gdyż przechowuje wartość.

– powiedział Anthony Scaramucci w rozmowie z CoinDesk.

Bitcoin zabezpieczeniem przed inflacją

Dodał przy tym, że wpompowanie do amerykańskiej gospodarki w ostatnim czasie 1,9 biliona dolarów, mające na celu pomoc rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji i bezrobotnym Amerykanom, oznacza o 40% większy przepływ dolarów w okresie ostatnich dwóch stuleci. A to zdaniem finansisty, osłabia to wartość oszczędności obywateli. Według niego powódź pieniędzy, która wpływa właśnie na rynek jest po prostu cichym podatkiem od oszczędności Amerykanów.

Taka obfitość dolarów amerykańskich na rynku teoretycznie obniża wartość światowej waluty rezerwowej.

Były współpracownik Donalda Trumpa uważa, że bitcoin jest rozwiązaniem dylematu, przed którym stają ludzie o niskich i średnich dochodach, dotknięci końcem umowy z Bretton Woods z 1971 roku (system walutowy odpowiadający za relacje międzypaństwowe w sektorze zarządzania systemami monetarnymi – przyp. red.).

Może to nawet oznaczać, że bitcoin stanie się walutą świata, chyba, że wcześniej dojdzie do digitalizacji dolara amerykańskiego, który tym samym przestanie podlegać wpływom polityków i decydentów. To wkrótce musi nastąpić – dodał Scaramucci.

Jego firma uruchomiła fundusz bitcoin w grudniu i złożyła wniosek o ETF bitcoin. Scaramucci przewiduje również, że w przyszłości doda do oferty produkt oparty na innej kryptowalucie – Ethereum.

Co więcej, Scaramucci powiedział, że osiągnięcie ceny bitcoina na poziomie 1 miliona dolarów jest prawdopodobne, ale na razie trzymałby się swoich wcześniejszych prognoz mówiących o jego maksymalnej wartości 100 000 USD. Powstrzymuje się przed oficjalnym wygłaszaniem tak odważnych tez, by uniknąć kłopotów z klientami, którzy mogliby się nimi zasugerować.

To oczywiście aż i tylko stanowisko jednego z wielkich inwestorów. Na razie nastawienie obecnych władz USA do BTC jest co najmniej sceptyczne, choć tak naprawdę wciąż do końca nie poznaliśmy jasnego stanowiska. Sądząc po różnych wypowiedziach, m.in. sekretarz skarbu Janet Yellen, bitcoin nie jest traktowany poważnie w Białym Domu.

Bitcoin pewniejszy niż dolar?

Anthony Scaramucci, który choć nie współpracuje z obecną władzą, ma o nich sporą wiedzę, przyznaje, że przed bitcoinem jeszcze długa droga, nim zastąpi dolara.

Bez względu jednak na opinie kogokolwiek wpłynąć na to mogą plany banków centralnych. Dodruk pieniądza jest ostatnio tak intensywny, że emisja cyfrowej waluty może okazać się dla nich jedynym sensownym rozwiązaniem.

Zamiast słuchać opinii ekspertów i inwestorów, należy przede wszystkim obserwować co sami robią ze swoim majątkiem. A coraz więcej inwestorów indywidualnych oraz klientów instytucjonalnych, wielkich funduszy czy gigantów finansowych (jak Goldman Sachs czy Morgan Stanley) kupuje ogromne ilości bitcoina. A nie są to osoby czy instytucje znane z pochopnych, nieprzemyślanych decyzji.

Warto też sprawdzać, co doradzają swoim dzieciom.

Scaramucci dodał, że jego syn, który jest operatorem kamery, stworzył niedawno dzieło sztuki i sprzedał jej jako NFT za cyfrową walutę Ethereum.

Ludzie w średnim wieku, tacy jak ja, nie wiedzą, co to jest (NFT), ale wystarczy porozmawiać z naszymi 21-letnimi dziećmi.

Wszystkich nas to czeka. Nie bądź więc starym dziadem i zdobywaj wiedzą i nowe informacje tak szybko, jak to możliwe/

– podsumował swoje rozważania Scaramucci.

Przeczytaj co to jest NFT. W osobnym tekście wyjaśniam wszystko czego potrzebujesz aby zrozumieć tokeny NFT.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *