Zakup bitcoina w Żabce? Teraz tylko bezpośrednio na BitBay.

Szymon Pietrzak
Oceń wpis:
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Kryptowaluty stają się już tak powszechne, że wielu ludzi zastanawia się, jak kupić bitcoin w Żabce lub innym wygodnym miejscu. Czy to w ogóle możliwe? Rozwiewamy wątpliwości.

Jeszcze niedawno pytanie jak kupić bitcoin w Żabce byłoby całkiem zasadne. Rzeczywiście bowiem istniała możliwość zakupu BTC w popularnej sieci sklepów.

Zakup bitcoin w żabce w 2021 roku niestety nie jest już możliwy => Kup bitcoin na BitBay.

Jak przebiegało kupno bitcoina w Żabce?

Na początku należy przyznać, że zakup bitcoina w żabce był procesem dosyć skomplikowanym. A na pewno nie wyjątkowo szybkim. Przed udaniem się do sklepu należało założyć konto na giełdzie BitBay. Akurat rejestracja konta na BitBay jest wyjątkowo prosta, bezpieczna i wygodna. Można ją przeprowadzić z domu, a zajmuje dosłownie chwilę.

Schody zaczynały się później. Po założeniu konta w Bitbay w menu giełdy użytkownik wybierał opcję wpłaty w Żabce oraz wpisywał kwotę, za którą zamierzał kupić bitcoiny w sklepie. Maksymalna wysokość transakcji wynosiła 2000 zł. System giełdy BitBay generował specjalny kupon, z którym wystarczyło udać się do rzeczonej Żabki.

Użytkownik chcący zakupić bitcoina w Żabce musiał wyposażyć się w Kartę Identyfikacyjną Klienta (KIK). Była ona wydawana bezpłatnie, po wypełnieniu odpowiedniego formularza na stronie marketu lub przez kasjera. Po okazaniu karty KIK oraz kuponu Bitbay należało dokonać zapłaty za BTC gotówką lub kartą płatniczą. I uzbroić się w cierpliwość, gdyż księgowanie kryptowaluty mogło trwać nawet do 3 dni roboczych, choć najczęściej było to 48 godzin.

Prowizja za zakup bitcoina w Żabce

Zakup bitcoina w Żabce wiązał się z dodatkową opłatą. Prowizja pobierana przez giełdę BitBay wynosiła 2% i 1,89 zł do kwoty 500 zł. Powyżej było to 0,4% transakcji zakupu BTC dla Żabki.

Opcja zakupu bitcoina w Żabce była atrakcyjna dla osób, które nie posiadały konta bankowego lub zweryfikowanego konta na giełdzie BitBay. Reszta warunków w porównaniu do innych metod była niekorzystna – wolniejszy czas księgowania w porównaniu do standardowego przelewu bankowego i oczywiście konieczność odwiedzenia sklepu oraz odmawiania polecanego hot-doga.

Czy obecnie można zakupić bitcoina w Żabce?

Jak zauważyliście, o zakupie bitcoina w Żabce piszemy w czasie przeszłym. Ta metoda kupna BTC na BitBay nie jest już możliwa. Wszystko z powodu zawiadomienia o podejrzeniu prowadzenia nieuprawnionej działalności usług płatniczych przez w/w kryptogiełdę, które skierowała do prokuratury Komisja Nadzoru Finansowego. Sprawa została dwukrotnie umorzona przez śledczych z Katowic, dalej bada ją jednak Prokuratura Krajowa. Ciekawa sprawa.

Tak czy inaczej, w związku ze sprawą metoda zakupu bitcoina w sieci Żabka nie jest już dostępna. Pamiętaj jednak, że na giełdzie BitBay możesz dokonywać płatności na wiele wygodniejszych i bezpiecznych sposobów.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *